Meriç Nehri

Yolunuz bir gün Edirne’ye düştüyse ve kahvaltı için vaktiniz varsa hiç vakit kaybetmeden Meriç nehrine gidin. Meriç kenarında o güzel suların sesi eşliğinde bir kahvaltı yağın.

Özellikle de nehrin tam kenarındaki mekanları seçebilirsiniz. Açık büfe kahvaltının uygun fiyat ile birleşmesi sonucu ziyaretçi akınına uğrayan bu yerlerde hafta sonu boş masa bulmak işkence gibi resmen.

Meriç nehri Bulgaristan ile Türkiye sınırını oluşturan bir nehirdir. Fakat nehrin diğer (Bulgaristan) tarafına geçebilirsiniz. Her ne kadar sınır kabul edilse de savaş tazminatı olarak aldığımız Karaağaç bölgesi de bizim topraklarımız.

Meriç nehrini geçerken köprüden geçeceksiniz. İşte bu köprü Osmanlı zamanında padişahların gün batımını ve gün doğumunu izledikleri yerlerden birisi. Tam ortasına geldiğinizde küçük kubbeler ile karşılaştığınızda buradan şöyle bir nehre bakmayı unutmayın.

Daha sonra Karaağaç bölgesinde ağaçların arasında yeşilin tüm tonlarını görebilirsiniz. Burada yürümek insanı gençleştiriyor desek yeridir. Eğer akşama doğru bu bölgeye gelme ihtimaliniz varsa müzik eşliğinde çayınızı yudumlayabilirsiniz. Yazın saldırganlaşan sivrisinek kolonilerine karşı mekanlar sinek kovar ilaçlar ikram ediyorlar unutmayın.

İşte Meriç Nehri kenarında çektiğim bir kaç fotoğraf:

Incoming search terms:

  • meric nehri kahvalti

Leave a Reply